KONST / Litografier / Färglitografi 14024289
*
nr 1402 4289
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Färglitografi, 4 st, Signerad, daterad 1976, litografi på pannå: 71x55 cm (1 st) 73x57 cm (3 st). Signerad
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:54:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:36:55
1
800 kr
7/6 18:49:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
nr 1402 4289
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Färglitografi, 4 st, Signerad, daterad 1976, litografi på pannå: 71x55 cm (1 st) 73x57 cm (3 st). Signerad
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 10:36:55 | 1 | 800 kr |
7/6 18:49:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Ã…hus.Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12